בול בפוני

פרק 11: מנצחים את המערבולת - ׳עידן הדחיפות׳ ועלייתו של המנהל הזמיש, עם רם יאולוס

Episode Summary

בשיחה עם רם יאולוס, מנכ״ל נירם גיתן ומומחה אסטרטגי לארגונים, דיברנו על ׳עידן הדחיפות׳ שסביבנו, על המאפיינים של מנהלים שיצליחו בעידן החדש בזכות אימוץ תכונות של זמישות (Agility), וכיצד ארגונים יכול לשרוד ולשגשג בעידן הדחיפות.

Episode Notes

רבים מאיתנו מרגישים את זה: המהירות והקצב של החיים סביבנו ממשיכים לעלות, ואיתן מתחזקות הפרעות קשב וריכוז, תחושות עומס - והרבה לחץ. כשם שזה נכון עבורנו, זה נכון גם עבור הארגונים בהם אנחנו עובדים. אם בעבר ארגונים יכלו להרשות לעצמם להגיב לשינויים במודל של הערכות-תגובה-תנועה, הקצב היום לעומת רק לפני עשור מביא ארגונים רבים למצב מתמיד של תגובה-תגובה-תגובה.

בשיחה עם רם יאולוס, מנכ״ל נירם גיתן NGG ומומחה אסטרטגי לארגונים, בחרנו להתמקד במה מאפיין ארגונים בעת הנוכחית, כאשר ׳סינדרום התגובה׳ לעיל הוא רק אחד מהם. בספרו ׳עידן הדחיפות׳ מתאר רם את העידן החדש אליו נכנסנו, וכיצד הקצב המואץ הופך למערבולת המייצרת אינספור הפרעות בשוק העבודה. 

דיברנו על המאפיינים של מנהלים שיצליחו בעידן החדש בזכות אימוץ תכונות של זמישות (Agility) – כגון כושר התאוששות מכישלון, גמישות מחשבתית, הכלה של ריבוי משתנים ומהירות תגובה – וגם כיצד ארגונים יכול לשרוד ולשגשג בעידן הדחיפות: 

  1. חשיבה טכנולוגית-אסטרטגית וחשיבה אסטרטגית-דינאמית
  2. מבנים ארגוניים פראקטליים וצמצום רמות ההיררכיה
  3. ניהול סיכונים כחלק מתרבות ארגונית - עלות הטעות ומשך התאוששות
  4. עיקרון האדם העשירי / צוות אדום
  5. ניהול האצלת סמכויות גידור הסיכונים
  6. ניהול השינוי כשגרה

 

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony

מאמר בגלובס מאת רם יאולוס: ׳משולחן היועץ: איך מתכוננים לברבור שחור?׳

סקירת הספר ׳עידן הדחיפות: קישור