בול בפוני

פרק 34: מציאות מדומה - איך סימולציות יכולות לעזור לנו ללמוד על עצמנו, לצפות פני עתיד ולצאת ממשברים, עם יותם אמיתי

Episode Summary

בשיחה עם יותם אמיתי, יועץ ארגוני, מומחה בפיתוח הנהלות בכירות ובבנייה והטמעה של כלי הערכה בארגונים ביטחוניים ואזרחיים, דיברנו על השימוש בסימולציות ככלי העומד לרשותנו בכל עת על מנת להתבונן על עצמנו ועל הארגון שלנו, אך בעיקר על המציאות בה אנו פועלים - או זו שבכוונתנו לפעול בה. כוחה של הסימולציה בהיותה מדמה מציאות ובכך מוסיפה לנו עוד מימד של חשיבה, פעולה ותחושה, המתבונן על צרכי ואתגרי הארגון ועל הפרטים שבתוכו, במטרה להעצים את תפקודם ויכולותיהם.

Episode Notes

בארגונים אנחנו תמיד נערכים לקראת משהו: גדילה והתפתחות, יציאה ממשברים או ניצול הזדמנויות. במצבים אלה, היכולת שלנו לדמיין מציאות עתידית הופכת להיות מהותית יותר ויותר ככל שהארגון נדרש להתאים את יכולותיו אל מול האתגרים הניצבים לפניו. ההתבוננות העצמית על דפוסי החשיבה והפעולה, על האופן בו אנו מקבלים החלטות, ועל הפערים הזקוקים למענה נהיית קריטית להצלחה. 

בשיחה עם יותם אמיתי, יועץ ארגוני, מומחה בפיתוח הנהלות בכירות ובבנייה והטמעה של כלי הערכה בארגונים ביטחוניים ואזרחיים, דיברנו על השימוש בסימולציות ככלי מקצועי העומד לרשותנו בכל עת על מנת להפעיל את הדמיון ולהתבונן על עצמנו ועל הארגון שלנו, אך בעיקר על המציאות בה אנו פועלים - או זו שבכוונתנו לפעול בה. כוחה של הסימולציה בהיותה מדמה מציאות ובכך מוסיפה לנו עוד מימד של חשיבה, פעולה ותחושה, המתבונן על צרכי ואתגרי הארגון ועל הפרטים שבתוכו במטרה להעצים את תפקודם ויכולותיהם.

לאתר הבית של ׳מיקוד יועצים׳ - https://www.mikud.org/