בול בפוני

פרק 49: שילוב זרועות - כיצד המנהיגות במרחבים משותפים מאפשרת לכח הטמון בחיבורים להתממש, עם תא״ל ד״ר הדס מינקה

Episode Summary

בשיחה עם תא״ל ד״ר הדס מינקה, ראש מערך מדעי ההתנהגות של צה״ל, דיברנו על המודל של ׳מנהיגות במרחבים משותפים׳ כעל דרך עבור ארגונים להתמודד בזריזות וביעילות עם אתגרים והזדמנויות מורכבות. באמצעות צוותי משימה, חממות או גופי אמצע, ארגונים יכול להמנע משינויים מבניים עמוקים ולאפשר מרחב פעולה דרך שותפויות מבלי לטלטל את השגרה הארגונית, אך גם נדרשים לפיתוח שפה משותפת, שינוי הרגלים, שיתוף של אנשים ומשאבים, וכמובן - לוותר על האגו.

Episode Notes

קשה לטפל במשימות מורכבות באמצעות גורם אחד. נקודת המבט צרה מדי, המומחיות לא מספקת, והקבעונות המחשבתיים חזקים מדי. משימות מורכבות ומרובות משתנים דורשות שותפויות בין-ארגוניות ופנים-ארגוניות המביאות יחד בעלי תפקידים מארגונים שונים לפעולה משותפת תחת אותה קורת גג. היצירה של ׳מרחב משותף׳ נועדה לאפשר התארגנות מרובת מובילים וגמישה סביב משימה משותפת, באופן המאפשר לרתום את מיטב הידע, המשאבים והיכולות לכדי פעולה משותפת.

בשיחה עם תא״ל ד״ר הדס מינקה, ראש מערך מדעי ההתנהגות של צה״ל, דיברנו על המודל של ׳מנהיגות במרחבים משותפים׳ כעל דרך עבור ארגונים להתמודד בזריזות וביעילות עם אתגרים והזדמנויות מורכבות. באמצעות צוותי משימה, חממות או גופי אמצע, ארגונים יכול להמנע משינויים מבניים עמוקים ולאפשר מרחב פעולה דרך שותפויות מבלי לטלטל את השגרה הארגונית, אך גם נדרשים לפיתוח שפה משותפת, שינוי הרגלים, שיתוף של אנשים ומשאבים, וכמובן - לוותר על האגו.

 

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony