בול בפוני

פרק מיוחד: סדר בבלאגן - איך לחזק תחושת מסוגלות וחוסן בעת משבר ואי וודאות, עם נטליה בורודץ

Episode Summary

לא כל המשברים אותו דבר. בזמן משבר, פערים שקיימים בשגרה מתעצמים, כאשר עוצמת המשבר מושפעת ממספר גורמים, כגון חומרת האירוע, מידת ההפתעה, ההקשר והעיתוי, והחוסן האישי והארגוני טרום האירוע. בשיחה קצרה וממוקדת במיוחד עם נטליה בורודץ, יועצת ארגונית, דיברנו על פרקטיקות שיסייעו למנהלים.ות לשמור על רציפות תפקודית ולגלות מנהיגות עתות משבר.

Episode Notes

לא כל המשברים אותו דבר. בזמן משבר, פערים שקיימים בשגרה מתעצמים, כאשר עוצמת המשבר מושפעת ממספר גורמים, כגון חומרת האירוע, מידת ההפתעה, ההקשר והעיתוי, והחוסן האישי והארגוני טרום האירוע. 

בשיחה קצרה וממוקדת במיוחד עם נטליה בורודץ, יועצת ארגונית, דיברנו על פרקטיקות שיסייעו למנהלים.ות לשמור על רציפות תפקודית ולגלות מנהיגות עתות משבר: 

  1. נוכחות -- להקרין ביטחון ולהיות נוכחים, גם פיזית וגם רגשית. כך האמון ותחושת הביטחון גדלים.
  2. וודאות -- להעביר עובדות באופן עקבי ותדיר  ולספק מידע, גם אם נראה שאי אפשר לחדש או שאין מידע שלם. לעשות לאנשים סדר בראש זה קריטי.
  3. רציפות -- להקפיד על הפעלת אנשים במשימות, ולהיות ברורים ומדויקים בהגדרת המשימות. כך נוצרת ומתוחזקת תחושת משמעות, נחיצות ורלוונטיות.
  4. ונטילציה -- לאפשר באופן פעיל ומכוון לאנשים לפרוק את הרגשות והמחשבות. לא להמנע ולא להתעלם, גם אם זה אומר להטיל את האחריות הזו על מישהו אחר.

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony