בול בפוני

פרק 18: כפל משמעות - איך ניהול מקדם משמעות הוא תרופת פלא נגד שחיקה בעבודה, עם ד״ר דנה פרג

Episode Summary

בשיחה עם ד״ר דנה פרג, פסיכולוגית של עולם העבודה, ראש תכנית התואר השני להתנהגות ופיתוח ארגוני במרכז הבינתחומי הרצליה, דיברנו על ניהול מקדם משמעות בעבודה, ואיך לסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו יש השלכות אדירות על מעורבות, פרודוקטיביות, חדשנות - והורדת שחיקה.

Episode Notes

לסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו יש הרבה כוח. אם אנחנו יודעים להסביר לעצמנו למה אנחנו עושים מה שאנחנו עושים, ומה האימפקט שאנחנו מביאים - בחיים שלנו, בעבודה שלנו, על עצמנו, על אחרים, על העולם - אנחנו מרגישים טוב יותר לגבי עצמנו, המוטיבציה גואה והיכולת להכיל קשיים מתחזקת.

בשיחה עם ד״ר דנה פרג, פסיכולוגית של עולם העבודה, ראש תכנית התואר השני להתנהגות ופיתוח ארגוני במרכז הבינתחומי הרצליה, דיברנו על ניהול מקדם משמעות בעבודה, ואיך תחושת המשמעות תורמת למעורבות, פרודוקטיביות, חדשנות, ואפילו מצמצמת שחיקה.

אבל משמעות היא לא קבועה אלא תנודתית ודינמית. היא משתנה ומתעצבת וגם דועכת לאורך זמן - צריך לתקף אותה כל הזמן, ליצוק לתוכה תוכן, ולבנות מנגנונים שכל הזמן מזינים אותה. כדי להנות מהפירות שלה, התמדה זה שם המשחק.  כמנהלים, יש לנו את האחריות לבנות את סל הכלים שיאפשר לנו  לעזור לאחרים (וגם לעצמנו) לחבר את הנקודות ולפתח את הסיפור האישי שמסביר לנו למה אנחנו עושים מה שאנחנו עושים, למה זה טוב, ולמה אנחנו אוהבים את זה.

 

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony