בול בפוני

פרק 7: מניעים נסתרים: איך זיהוי נכון של המוטיבציות סביבך יכול להיות ההבדל בין הצלחה לכשלון, עם סמדר תדמור

Episode Summary

בשיחה עם סמדר תדמור, יזמית יועצת ארגונית המתמחה בפיתוח ארגוני ומנהיגות, התמקדנו בקשר שבין מוטיבציות וקריירה. דיברנו על סוגים נפוצים של מוטיבציות, איך להשתמש בהן להעלאת שביעות הרצון, וסקרנו שיטות ושאלות המסייעות בזיהוי מוטיבציות. האזנה נעימה!

Episode Notes

מוטיבציה היא הרבה יותר מסתם מילה. מוטיבציה יכולה להיות כפתור הפעלה, אבל באותה מידה גם כפתור כיבוי. היא יכולה להסביר מחוברות ופרודקטיביות, ובאותה מידה גם לגרום לאנשים לעזוב מקום עבודה זמן קצר לאחר שהתחילו. אנשים שונים מונעים מגורמים שונים, ולנו כמנהלים כדאי ללמוד לזהות את המוטיבציות - של עצמו ושל האנשים שלנו- ככלי ניהולי עוצמתי שיכול להיות ההבדל בין הצלחה לכשלון.

בשיחה עם סמדר תדמור, יועצת ארגונית המתמחה בפיתוח ארגוני ומנהיגות, יזמית ומנכ״לית חברת Connaction, התמקדנו בקשר שבין מוטיבציות וקריירה. כשהמוטיבציה האישית לא מקבלת מענה אנשים נאלצים לעשות מאמץ יתר כדי להצליח, ומכאן הדרך המהירה סלולה לעבר שחיקה. מאידך, מנהלים שיודעים לזהות ולהכניס לפעולה את הגורמים של כל אחד מהעובדים, יכולים לעזור לעובדים להיות מחוברים יותר: לעצמם, לתפקיד, למשימה, וגם למנהל עצמו.

דיברנו על סוגים נפוצים של מוטיבציות, כיצד להשתמש בהן להעלאת שביעות הרצון, וסקרנו שיטות ושאלות המסייעות בזיהוי המוטיבציות:

 

קישורים לפרק:

׳טובת הנעה: איך מנהל מתוסכל ושחוק יכול למצוא שוב חשק לעבוד?׳ (סמדר תדמור, גלובס, 16.1.21)

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001357157

 

לשאלון של חברת Connaction, המאפשר לגלות את המוטיבציות שלך:

https://motivations.co.il

 

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony