בול בפוני

פרק 30: בול בפוני - איך להיות ממוקד ותכליתי כדי לייצר השפעה, הנעה ושיתופי פעולה, עם בת-חן פרימור יוסף (פרק סיום עונה)

Episode Summary

בשיחה עם בת-חן פרימור יוסף, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, דיברנו על הקשיים שמנהלים רבים חווים סביב מיקוד ותכליתיות, וכיצד חדות היא הכרחית כדי לחתור למטרה בעקביות, גם כשהרבה פעמים זה אומר לוותר על דברים שאנחנו רוצים לומר או לעשות. ככל שאתה מתקדם בארגון, הצורך הזה רק מתעצם. לא רק לייצר מיקוד בשביל האנשים שלך ואלה שסביבך, אלא גם לעזור להם לייצר מיקוד בשביל האנשים שלהם וסביבם: דרך בהירות, תקשורת והתמדה.

Episode Notes

כמנהלים וכאנשי מקצוע אנחנו נדרשים להניע מערכות, קטנות וגדולות, לעבר השגת יעדים. בכל יום אנחנו מייצרים מעגלי השפעה כדי להניע את עצמנו ואחרים בצורה עקבית לעבר אותם יעדים. כל בלבול, כל חוסר חדות, כל הסחת דעת, סופם להוביל למשאבים מבוזבזים. כאשר באוויר יש כדורים מיותרים, לא רק עולה הסבירות שחלקם ייפלו, אלא גם עולה הסיכון שאלה שייפלו הם דווקא הכדורים החשובים.

בשיחה עם בת-חן פרימור יוסף, יועצת ארגונית ומנחת קבוצות, דיברנו על הקשיים שמנהלים רבים חווים סביב מיקוד ותכליתיות, וכיצד חדות היא הכרחית כדי לחתור למטרה בעקביות, גם כשהרבה פעמים זה אומר לוותר על דברים שאנחנו רוצים לומר או לעשות. ככל שאתה מתקדם בארגון, הצורך הזה רק מתעצם: לא רק לייצר מיקוד בשביל האנשים שלך ואלה שסביבך, אלא גם לעזור להם לייצר מיקוד בשביל האנשים שלהם וסביבם.

שלושה מרכיבים שונים נכנסים לתוך מיקוד ותכליתיות:

  1. בהירות - אם אין לנו בהירות, אנחנו בסיכון להפוך להיות מוקד של רעש ולא מוקד של השפעה. להיות מסוגל להבחין בין עיקר לטפל, לסנתז הרבה מידע לתוך סט מצומצם של משמעויות, להגדיר דברים מורכבים בנקודות פשוטות, ומעל הכל - לתעדף.
  2. תקשורת - אנשים זזים יותר בקלות כשהם מבינים מה רוצים מהם, למה, ומה הערך עבורם. הבעיה היא שהרבה פעמים שאנחנו מתקשרים בפיזור דעת ומתוך רצון להראות שאנחנו יודעים הרבה, ולא מתוך חדות על המוטיבציה, הציפיות והצעדים הבאים.
  3. התמדה - שינוי אוהב זמן. לא מספיק לתקשר משהו בהיר פעם אחת. אם המסרים מתחלפים כל הזמן, אין בהם תועלת. האתגר הוא להמשיך ולתקשר את אותה הבהירות שוב ושוב עד שהיא הופכת להיות מצפן לפעילות.

 

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony