בול בפוני

פרק 60: כאן ועכשיו - איך נשאר ממוקדים דרך התמודדות עם הדחיינות שלנו ושל העובדים שלנו, עם בת-חן פרימור יוסף (פרק סיום עונה)

Episode Summary

בשיחה עם בת-חן פרימור יוסף, יועצת ארגונית בכירה ומנחת קבוצות, דיברנו על ההשפעות של דחיינות על אנשים וארגונים, ועל הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו וגורמים לנו להתנהג באופן לא רציונלי. על מנת לשמור על מיקוד ולהתמודד באופן אפקטיבי עם פיתויים והסחות דעת, אנו צריכים לשנות את האופן בו אנחנו חושבים על דחיינות, ולאמץ מגוון של כלים וטקטיקות - קודם כל בשביל עצמנו, ולאחר מכן כמנהלים.ות בשביל לעזור לעובדים.ות שלנו.

Episode Notes

אנחנו רגילים לחשוב על דחיינות כעיכוב, אבל יש הרבה סיבות טובות אחרות שבגללן אנחנו מתעכבים עם דברים מסוימים, כמו זהירות, סבלנות וסדרי עדיפויות. דברים הרי לא יכולים לקרות כולם בבת אחת. הדחיינות אמנם קשורה בבחירה מה לעשות עכשיו ומה לא, אבל בעיקר טמונה במניעים של הדחייה: הבחירה לא לעשות עכשיו משהו שצריך להעשות, אף שידוע לנו שאנו מזיקים לעצמנו בכך. 

בשיחה עם בת-חן פרימור יוסף, יועצת ארגונית בכירה ומנחת קבוצות, דיברנו על ההשפעות של דחיינות על אנשים וארגונים, ועל הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו וגורמים לנו להתנהג באופן לא רציונלי. על מנת לשמור על מיקוד ולהתמודד באופן אפקטיבי עם פיתויים והסחות דעת, אנו צריכים לשנות את האופן בו אנחנו חושבים על דחיינות, ולאמץ מגוון של כלים וטקטיקות -  קודם כל בשביל עצמנו, ולאחר מכן כמנהלים.ות בשביל לעזור לעובדים.ות שלנו.

 

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony