בול בפוני

פרק 20: אינטליגנציה שיתופית - על ניהול אפקטיבי של שותפויות, ממשקים ושיתופי פעולה, עם עמרי גפן

Episode Summary

בשיחה עם עמרי גפן, שותף מייסד בקבוצת "גומא-גבים" ואחד היועצים המובילים בישראל בתחומי שיתופיות, אמון, משא ומתן וגישור, דיברנו על יצירת שיתופי פעולה אפקטיביים היושבים על הבנה משותפת של הערך, האינטרסים והמבנה, ואיך מנהלים יכול לפתח ״אינטליגנציה שיתופית".

Episode Notes

למרביתנו, שיתופי פעולה לא באים באופן טבעי. בדרך לשם, אנו נדרשים להתגבר על קשת רחבה של חסמים, כגון לקיחת אחריות, מבנה ארגוני, תחרותיות, אגו, וכן - גם פחד. יותר מדי פעמים, הפער מתחיל כבר בשלב ההגדרה של שיתוף הפעולה ומטרותיו: בעוד שצד אחד מכוון לתיאום וסנכרון, ייתכן והשני מתייחס לשותפות מלאה.

בשיחה עם עמרי גפן, שותף מייסד בקבוצת "גומא-גבים" ואחד היועצים המובילים בישראל בתחומי שיתופיות, אמון, משא ומתן, גישור ובניית הסכמות, דיברנו על יצירת שיתופי פעולה אפקטיביים היושבים על הבנה משותפת של הערך, האינטרסים והמבנה, כולל הגדרות ברורות של אחריות, סמכות, תהליכי עבודה ונהלים. 

אבל ״אינטליגנציה שיתופית" זו מיומנות שאפשר לפתח. זו כמו מערכת שרירים, כזו שמבוססת על ענווה, למידה של האחר, ויצירת שיח עמוק על אינטרסים וצרכים, המתקיימת לצד מערכת השרירים המסורתית של מנהלים: הפעלת הכח, הסמכות, התחרותיות, והחתירה למגע. 

  

קישורים:

הספר ׳עוצמת השיתופיות: מאגו-סיסטם לאקו-סיסטם׳, מאת עמרי גפן

גומא גבים: https://www.gomegevim.co.il/