בול בפוני

פרק 40 : כולם מדברים על שינוי, אף אחד לא מדבר על קלאסיקה, עם ד״ר מיכאל סנג

Episode Summary

בשיחה עם ד״ר מיכאל סנג, פסיכולוג ארגוני בכיר, חוקר ומרצה, דיברנו על כך שמנהלים אוהבים לדבר על שינוי, היות ושיח השינוי הוא כלי ניהולי רב עוצמה, המייצר אנרגיה ארגונית ורותם את העובדים. אך לעיתים רבות השיח על שינויים דווקא מוביל להיווצרות של ׳שינויים מדומים׳, ומרדף השווא אחר שינויים מדומים עלול לבזבז אנרגיה ומשאבים, ליצור ציניות בארגון, ולפגוע במעורבות ובמחויבות העובדים - ההפך ממה שרצינו להשיג בשיח השינוי מלכתחילה. לעתים לדבוק בקלאסיקה זו האפשרות הטובה ביותר.

Episode Notes

בארגונים אנחנו כל הזמן מדברים על שינויים. שינויים טכנולוגיים, שינויים חברתיים, שינויים בכוח העבודה, שינויים אסטרטגיים, שינויים מבניים, שינויים תהליכיים. אבל לא כל השינויים המתרחשים בארגונים באמת נדרשים, הרבה פעמים אנחנו עושים שינוי בלי לבדוק מה נדרש באמת, ובלי לחקור את ההיסטוריה של המצב הנוכחי.

בשיחה עם ד״ר מיכאל סנג, פסיכולוג ארגוני בכיר, חוקר ומרצה, דיברנו על כך שמנהלים אוהבים לדבר על שינוי, היות ושיח השינוי הוא כלי ניהולי רב עוצמה, המייצר אנרגיה ארגונית ורותם את העובדים. אך לעיתים רבות השיח על שינויים דווקא מוביל להיווצרות של ׳שינויים מדומים׳, ומרדף השווא אחר שינויים מדומים עלול לבזבז אנרגיה ומשאבים, ליצור ציניות בארגון, ולפגוע במעורבות ובמחויבות העובדים - ההפך ממה שרצינו להשיג בשיח השינוי מלכתחילה. לעתים לדבוק בקלאסיקה זו  האפשרות הטובה ביותר.

 

~-~-~-~- לכל הפרקים של ״בול בפוני״, מסודרים לפי נושאים ~-~-~-~-

🎧  https://taplink.cc/bul.bapony